Skip to main content Skip to footer

Privatlivspolitik for Dronninglund Golfklub

I forbindelse med dit medlemskab (opfatter også prøvemedlemskaber) i Dronninglund Golfklub behandler vi en række oplysninger om dig.

Efter databeskyttelsesforordningens artikel 13 skal vi give dig en række oplysninger om, hvordan vi behandler dine data. Vi har derfor udfærdiget denne privatlivspolitik, hvor du kan læse nærmere om behandlingen af dine data, når du er medlem af Dronniglund Golfklub. 

Det er vigtigt for os at understrege, at vi alene behandler dine oplysninger til brug for dit medlemskab af Dronninglund Golfklub. Vi videresælger aldrig dine oplysninger om vores medlemmer til andre, ligesom vi ikke udleverer dine data til andre end beskrevet i denne privatlivspolitik.

Du kan læse klubbens privatlivspolitik HER

Opdateret: Oktober 2018

uSkinned

Studio 119 South Block
60 Osborne Street
Glasgow G1 5QH

000-000-000

mail@example.com

Opening hours

Monday 9am-10pm

Tuesday 9am-10pm

Wednesday 9am-10pm

Thursday 9am-10pm

Friday 9am-10pm

Saturday 8am-1pm

Sunday 10am-6pm