Menu

 

Tak for et godt medlemsmøde

29-11-2017

Tusinde tak for et rigtigt godt medlemsmøde tirsdag d. 28. november.
Bestyrelsen orienterede kort om de forskellige udvalgs arbejde og var i alt positivt omkring hvordan sæson 2017 er forløbet. Baneformanden viste billeder fra baneprojektet og fortalte om hvad der er sket og kommer til at ske på de forskellige huller. Protræner Casper snakkede om sin vision for klubben i 2018 og at han glæder sig til at komme endnu tættere på vores dejlige medlemmer.
Vi havde gæstebesøg fra DGU - udviklingskonsulent Kim Uldahl gav medlemmerne mere indblik i Golfspilleren i Centrum og hvor meget resultaterne betyder for klubbens bestyrelse.
Der var rigtig god stemning og fornuftige debatter om de emner vi kom omkring. 
Tusinde tak til alle for at vi endnu engang blev bekræftet i at vi har en fantastisk klub!