Menu

Baneserviceudvalg

Formand

Poul Erik Madsen

30 22 12 47

pem@nordfiber.dk

 

 

 

 

Medlemmer

Alf Abildgaard

41 69 74 81

Alf-Abild@stofanet.dk

 

Bent V. Nielsen og Bodil Nielsen

51 95 45 96 og 22 23 21 75

BentVarmloseNielsen@gmail.com

 

Erik Husted Henriksen og Jørgen Mortensen

40 51 66 53 og 51 41 95 85

ErikHusted@tdcadsl.dk og JSM@nordfiber.dk

 

Flemming Klougart

20 31 65 31

tang.klougart@bbnpost.dk

 

Henning Larsen og Svend Sørensen

22 10 39 54 og 28 86 17 43

henlar@gmail.com og svesoe@stofanet.dk

 

Jens Erik Kongsted

20 67 85 32

Kongsted@stofanet.dk

 

Jørn Hansen (søger makker)

40 64 95 14

95HJ@mail.dk

 

Kai Reinevald Nielsen

40 40 33 03

kairn@stofanet.dk

 

Lene Sand og Tommy Eberhardt

21 42 52 55 og 29 44 06 72

frusand@live.dk og eberhardttommy@gmail.com

 

Niels Rasmussen

20 47 30 15

Monira@10mb.dk

 

Ole Dige

26 29 50 80

Tdige@mail.dk

 

Palle B. Møller

25 60 04 20

Pallemoeller@live.dk

 

Sjonna og Poul Erik Madsen

30 22 15 98 og 30 22 12 47

sjonna@nordfiber.dk og pem@nordfiber.dk

 

Søren Vestergaard

40 43 49 43

Lima@limasport.dk

 

Torben Bøhm Pedersen

61 30 78 52

TorbenBohm@gmail.com

 

     

 

*Anders Christensen

26 98 20 57

andersb@christensen.mail.dk

 

*Axel Nielsen

40 94 46 01

acnl@stofanet.dk

 

*Erik Daugberg

20 71 13 97

hedaugberg@gmail.com

 

*Henning Møller

 

Jens956@hotmail.com

 

*Jens Aaberg

22 56 07 32

aaberg_drlund@stofanet.dk

 

*Jørgen T. Pedersen

98 84 43 44

jtrint@post.tele.dk

 

*Knud Erik Kristensen

40 61 17 15

kekbakkely@gmail.com

 

*Kris Dissing

25 33 24 80

krisdissing@nordfiber.dk

 

*Leif Nielsen

61 69 17 75

leif.gert.nielsen@gmail.com

 

*Niels Valdemar Hansen

98 84 17 23

Niels0704@gmail.com

 

* Ikke med i vagterne

 

 

Arbejdsbeskrivelse - Baneservice 2015 

 

Bestemmelser for baneservice:

  • Baneservice er aktiv i weekender og helligdage i perioden fra 1. april til 30. september
  • Baneservice udføres med udgangspunkt i ”Arbejdsbeskrivelse for Baneservice”
  • Service og kontrol foregår overalt på Dronninglund Golfklubs anlæg
  • Baneservice udfører kontrol af spilleret og tilstræber et godt flow i spillet
  • Baneservice er normalt iført gule veste mærket ”Baneservice”
  • Alle medlemmer af baneservice får udleveret legitimationskort
  • En bil mærket ”Baneservice” er til rådighed for baneservice
  • Baneservice kan efter behov sælge forfriskninger
  • Alle medlemmer af baneservice kan udenfor de faste vagter udføre baneservice. Legitimation ved legitimationskort er her tilstrækkeligt
  • Opstår der tvivl om påtaler og anvisninger fra baneservice, er det klubbens bestyrelse der afgør sagen. 

Vagtplan baneservice

Nyt fra baneserviceudvalget