Menu

 

 

                                                 

 

Baneserviceudvalg

 

Formand:     
Poul Erik Madsen     pem@nordfiber.dk 30 22 12 47

 

Medlemmer:                                                                                                                                             opdateret d. 27/04-15

Medl.nr.  Navn: E-mail Tlf nr. 
197-51 Alf Abildgaard Alf-Abild@stofanet.dk 41 69 74 81
197-1637 og 197-1636 Bent V. Nielsen og Bodil Nielsen BentVarmloseNielsen@gmail.com

51 95 45 96 og

22 23 21 75

197-113  og 197-1081 Erik Husted Henriksen og Jørgen Mortensen ErikHusted@tdcadsl.dk og JSM@nordfiber.dk

40 51 66 53 og

51 41 95 85

197-1755 Flemming Klougart tang.klougart@bbnpost.dk 20 31 65 31
197-2248 og 197-1511

Henning Larsen og Svend Sørensen

henlar@gmail.com og svesoe@stofanet.dk

22 10 39 54 og

28 86 17 43

197-1361  Jens Erik Kongsted Kongsted@stofanet.dk 20 67 85 32
197-109 Jørn Hansen (søger makker) 95HJ@mail.dk 40 64 95 14
197-1017 Kai Reinevald Nielsen kairn@stofanet.dk 40 40 33 03
197-1925 og 197-1926 Lene Sand og Tommy Eberhardt  frusand@live.dk og eberhardttommy@gmail.com

21 42 52 55 og

29 44 06 72

197-1780 Niels Rasmussen Monira@10mb.dk 20 47 30 15
197-1116 Ole Dige Tdige@mail.dk 26 29 50 80
197-2020 Palle B. Møller Pallemoeller@live.dk 25 60 04 20
197-1079 Poul Erik Madsen pem@nordfiber.dk 30 22 12 47
197-211 Søren Vestergaard Lima@limasport.dk 40 43 49 43
197-1982 Torben Bøhm Pedersen TorbenBohm@gmail.com 61 30 78 52
       
*197-1018 Anders Christensen andersb@christensen.mail.dk 26 98 20 57
*197-1338 Axel Nielsen acnl@stofanet.dk 40 94 46 01
*197-81 Erik Daugberg hedaugberg@gmail.com 20 71 13 97
*197-166 Henning Møller Jens956@hotmail.com  
*197-1062 Jens Aaberg aaberg_drlund@stofanet.dk 22 56 07 32
*197-1181 Jørgen T. Pedersen jtrint@post.tele.dk 98 84 43 44
*197-1110 Knud Erik Kristensen kekbakkely@gmail.com 40 61 17 15
*197-88 Kris Dissing krisdissing@nordfiber.dk 25 33 24 80
*197-175 Leif Nielsen leif.gert.nielsen@gmail.com 61 69 17 75
*197-1051 Niels Valdemar Hansen Niels0704@gmail.com 98 84 17 23
* Ikke med i vagterne    


Arbejdsbeskrivelse - Baneservice 2015 

 

Bestemmelser for baneservice:

  • Baneservice er aktiv i weekender og helligdage i perioden fra 1. april til 30. september
  • Baneservice udføres med udgangspunkt i ”Arbejdsbeskrivelse for Baneservice”
  • Service og kontrol foregår overalt på Dronninglund Golfklubs anlæg
  • Baneservice udfører kontrol af spilleret og tilstræber et godt flow i spillet
  • Baneservice er normalt iført gule veste mærket ”Baneservice”
  • Alle medlemmer af baneservice får udleveret legitimationskort
  • En bil mærket ”Baneservice” er til rådighed for baneservice
  • Baneservice kan efter behov sælge forfriskninger
  • Alle medlemmer af baneservice kan udenfor de faste vagter udføre baneservice. Legitimation ved legitimationskort er her tilstrækkeligt
  • Opstår der tvivl om påtaler og anvisninger fra baneservice, er det klubbens bestyrelse der afgør sagen. 

Vagtplan baneservice

Nyt fra baneserviceudvalget